Víte, jaký bývá jeden z prvních dotazů klienta, který chce, aby mu agentura spravovala Instagram?
Dotaz zní „jak to mám udělat, když chci přidat Instagram někomu dalšímu, kdo se mi o něj bude starat?

Instagram má trochu jiná specifika, než Facebook. Pojďme si tedy vysvětlit, jaké možnosti Instagram nabízí.

V nastavení Instagramu  možnost přidání přístupu k účtu nenajdete. Pokud budete chtít, aby se vám o Instagram  staral externí člověk či agentura, budete muset druhé straně předat heslo k vašemu Instagramu. Proto je nutné takovému člověku nebo agentuře důvěřovat a případně si vše i smluvně ošetřit.

Nezřídka se totiž stává, že agentura používá tzv. „Black Hat“ taktiky pro dosažení lepších výsledků instagramového účtu. Tyto taktiky jsou však zakázané a může se stát, že vás kvůli nim Instagram zablokuje.

Black Hat taktika je soubor triků nebo technik, kterými se uživatelé Instagramu snaží dosáhnout lepších výsledků jejich instagramového účtu. Využívají různé aplikace třetích stran, které nabízí růst počtu nereálných fanoušků, hromadné zasílání zpráv do doručené pošty, různé spamy a robotí farmy.

APLIKACE LATER

Ke správě Instagramu můžete využít skvělé aplikace a instagramového plánovače Later. Jedná se o aplikaci třetí strany, která se zaměřuje na vizuální plánování, správu médií, marketing a analytiku. Aplikace je vhodná pro drobné podnikatele a firmy. Základní verze aplikace je zdarma a i se základní verzí si vystačíte.

Existuje samozřejmě spousta dalších aplikací pro Instagram (Buffer, Planoly, Kontentino, aj.), ale nejsou v základní verzi zdarma a nebo mají nějaká další „ale“. Využíváním aplikace Later nemusíte agentuře předávat heslo k Instagramu, protože váš Instagram spravuje rozhraní aplikace. Bohužel i zde je „háček“. Aplikace Later neumožňuje spravovat Stories a nemůžete spravovat IGTV.

CREATOR STUDIO OD FACEBOOKU

Pokud máte Instagram propojený s vaší facebookovou stránkou, tak stačí, když agentuře přidáte administrátorská práva k dané facebook stránce a automaticky tak získá přístup ke správě vašeho Instagramu prostřednictvím Creator Studia. Creator Studio od Facebooku je rovněž zdarma.
Má to ovšem také „háček“. Prostřednictvím Creator Studia nemůžete spravovat Instagram Stories, takže se i zde vracíme k tomu, že pro kompletní správu účtu budete muset předat heslo k Instagramu.

DOPORUČENÍ NA ZÁVĚR

Měli byste si promyslet, zda skutečně musíte platit za správu Instagramu externistovi nebo agentuře. Položte si otázku, zda budou vynaložené náklady v souladu s výkonem vašeho Instagramu. Pokud vám to čas umožňuje, naučte se Instagram spravovat sami.
Pokud přesto potřebujete předat správu Instagramu agentuře, předejte druhé straně práva k vaší Facebook stránce a tím získá přístup ke Creator Studiu, ze kterého může spravovat Instagram. Případně založíte účet aplikace Later a k účtu agentuře předáte práva k užívání. Tato varianta však neřeší obstarávání Instagram Stories. Tvorby přes Stories se tak můžete zhostit vy a správu obsahu profilu a péči o fanoušky v doručené poště vám může obstarávat agentura. 

Potřebujete poradit? Napište mi.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *